Sonbaharda İnek Projesi

Ülke çapında lida okul rekabet artık bir gelenek haline geldi: Since 2002, Federal Tüketiciyi Koruma, Gıda ve sınıfları 3 Tarım öğrenciler için 10 ila sonbaharda lida organik tarım ile uğraşmak çağırır. Kazanç? "Le inek-inek".

Bir bio-çiftlik işleri, nasıl organik bir tavuk çiftliğinde yaşayan? Nasıl organik süt ve peynir yok nasıl olacak bu mağaza gerçekten de biliyorsun? "Ne organik gıda gerçekten ve neden özellikle uygun kılan nedir? Ne ve organik tarım yok ne kendi hayatı ile ne ilgisi var?

Her yıl sonbahar başlangıcı için Eylül çağırdım, çocuk ve gençlerin yakından ve organik tarım ile aktif başa bakmak için. Her zaman yeni bir slogan nerede uygun bir proje için katılımcı ve bunu uygulamaya yansıtmak lida için verilir. Federal bilgi materyalleri ve öğretim kaynakları eşlik eden bir dizi hazırlamıştır - bu nedenle projelerin farklı yaş sınıfları olabilir entegre edilecek.

Olsun veya konu öğretim biyoloji, coğrafya ya da etik, beslenme veya siyaset, müzik veya sanat -, prensip olarak da hemen hemen her bir yol veya başka bir hayata geçirilecek tabi tabi olabilir. Genellikle çok disiplinli projeler ve ortaya çıkan takımlar ile verilirse, yürüyüş gün veya hafta içinde proje ile.

Koşullar:

Katılım sınıf, grup veya bireylere açıktır. Izin gerçekleştirilmesi her türlü: İster poster bir dizi olarak, kitap belgeler, nesneler, oyunlar, fotoğraf belgesel, radyo tiyatro veya ses röportaj, interaktif web varlığı, 3-D animasyon ve müzik kompozisyonu - yaratıcılık sınır bilir vardır.

Büyük ödüller

Değerlendirme gerçekleşebilir yaşa göre sendelediler. Girişler "kuh olacak" inek Ing, eko bir tür-Oscar altın, gümüş ve bronz ödüllendirdi. Her yaş grubunda birincilik kazanan bir çok kazanmak için-Berlin günlük bir gezi töreni ve diğer günlük geziler ve sürpriz kutular için programı ile orada.

Yarışma hakkında lida tüm detayları, malzeme ve bir giriş formu ve rekabet önceki turlarından kazanan eserler www.bioat-find-me-kuhl.de bulunabilir. Çocuklar ve gençler dahil, organik tarım hakkında bilgi İlginç internet portalı sağlar.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !